Zostań Odkrywcą Krainy Wygasłych Wulkanów!

Jak? Obejrzyj film:

1. Odbierz swój paszport

Dzieci dostaną go za darmo w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej, w pensjonatach i restauracjach na terenie Krainy Wygasłych Wulkanów, a także biorąc udział w warsztatach.

Paszport Odkrywcy Krainy Wygasłych Wulkanów
Pieczątki w Paszporcie Odkrywcy

2. Zdobywaj pieczątki

Pieczątki wewnątrz paszportu wbijamy za udział w warsztatach, a także za pobyty w niektórych pensjonatach czy jedzenie w lokalnych restauracjach.

Warsztaty, na których zdobędziesz pieczątkę

Inne miejsca, gdzie możesz dostać pieczątkę

3. Zdobywaj naklejki

Naklejki otrzymasz za zwiedzanie ciekawych miejsc w Geoparku – dawnych wulkanów i innych geopunktów, a także zabytków historii. Tam, gdzie na miejscu nie da się otrzymać naklejki (np. na szczycie góry) zróbcie pamiątkowe zdjęcie. W Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej otrzymacie naklejkę za te miejsca.

Odwiedź te miejsca, aby dostać naklejki!

Dawne wulkany

Polecane geopunkty

4. Należy Ci się medal!

Na zdobywców odpowiedniej liczby pieczątek i naklejek czekają nagrody – medale Odkrywców Krainy Wygasłych Wulkanów wykonane przez lokalnych artystów: brązowe (drewniane), srebrne i złote (ceramiczne). Medal otrzymasz w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej.

Zasady zabawy (regulamin)

 1. Książeczkę – Paszport Odkrywcy – bezpłatnie odbierzesz w dowolnym miejscu biorącym udział w zabawie. Zabawa przeznaczona jest dla dzieci 🙂
 2. Do paszportu wbijane są pieczątki za udział w warsztatach. Pieczątkę możesz też otrzymać w pensjonatach oraz restauracjach.
 3. Naklejki można otrzymać za zdobycie dawnych wulkanów, innych geopunktów, a także zabytków historiiJeżeli w danym miejscu nie ma nikogo, kto może od razu dać Ci naklejkę (np. na szczycie góry), nie przejmuj się! Zrób pamiątkowe zdjęcie, a potem pochwal się nim w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej, a uzupełnimy brakujące naklejki.
 4. Za określoną liczbę naklejek i pieczątek otrzymasz dyplom Odkrywcy Krainy Wygasłych Wulkanów oraz pamiątkowy medal wykonany przez lokalnych rzemieślników (w drewnie lub ceramice). Kryteria to:
  • na medal brązowy: 5 różnych pieczątek i 3 naklejki
  • na medal srebrny: 7 różnych pieczątek i 5 naklejki
  • na medal złoty: 10 różnych pieczątek i 7  naklejek
 5. Medale i dyplomy można odebrać w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie.
 6. Paszport ważny jest bezterminowo. Pamiętaj, aby zabrać go następnym razem, gdy będziesz nas odwiedzać!
 7. Uwaga: zabawa promuje region Krainy Wygasłych Wulkanów, dlatego pieczątki z innych regionów (np. Karkonosze) nie będą się liczyć jako punkty do nagród.

Chcesz, aby Twoje miejsce znalazło się w Paszporcie Odkrywcy?

Skip to content