Zostań dyplomowanym Odkrywcą Krainy Wygasłych Wulkanów!

Przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie Kaczawskie KRS 0000134817

Jak? To bardzo proste!

1. Odbierz swój paszport

Dzieci dostaną go za darmo w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej, w pensjonatach i restauracjach na terenie Krainy Wygasłych Wulkanów, a także biorąc udział w kreatywnych warsztatach.

2. Zdobywaj pieczątki

Pieczątki wewnątrz paszportu wbijamy za udział w kreatywnych warsztatach (zaprasza na nie Kaczawska Sieć Współpracy), a także za pobyty w partnerskich pensjonatach i korzystanie z restauracji.

Kreatywne lato 2020

sprawdź jakie warsztaty przygotowaliśmy w tym roku!

To pieczątki, które możesz zebrać

3. Zdobywaj naklejki

Naklejki otrzymasz za zwiedzanie ciekawych miejsc w Geoparku – dawnych wulkanów, ciekawych geopunktów, a także zabytków historii. Tam, gdzie na miejscu nie da się otrzymać naklejki (np. na szczycie góry) zróbcie pamiątkowe zdjęcie. W Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej otrzymacie naklejkę za te miejsca.

Odwiedź te miejsca, aby dostać naklejki!

Dawne wulkany

Polecane geopunkty

Historia i zabytki

4. Należy Ci się medal!

Na zdobywców odpowiedniej liczby pieczątek i naklejek czekają nagrody – dyplom Odkrywcy Krainy Wygasłych Wulkanów oraz medale wykonane przez lokalnych artystów: brązowe (drewniane), srebrne i złote (ceramiczne). Dyplom i medal otrzymasz w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej.

Zasady zabawy (regulamin)

 1. Bezpłatny Paszport Odkrywcy odbierzesz w dowolnym miejscu biorącym udział w zabawie. Zabawa przeznaczona jest dla dzieci 🙂
 2. Do paszportu wbijane są pieczątki za udział w warsztatach kreatywnych. Pieczątkę możesz też otrzymać w niektórych pensjonatach oraz restauracjach (sprawdź, których). Warsztaty odbywają się w wakacje, ferie, długie weekendy, możesz też bezpośrednio umówić się z prowadzącymi na organizację warsztatów tylko dla Ciebie!
 3. Naklejki można otrzymać za zdobycie dawnych wulkanów, innych ciekawych geopunktów, a także zabytków historiiJeżeli w danym miejscu nie ma nikogo, kto może od razu dać Ci naklejkę (np. na szczycie góry), nie przejmuj się! Zrób pamiątkowe zdjęcie, a potem pochwal się nim w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej, a naklejka będzie Twoja!
 4. Za określoną liczbę naklejek i pieczątek otrzymasz dyplom Odkrywcy Krainy Wygasłych Wulkanów oraz pamiątkowy medal wykonany przez naszych rzemieślników (w drewnie lub ceramice). Kryteria to:
  • na medal brązowy: 5 różnych pieczątek i 3 naklejki
  • na medal srebrny: 7 różnych pieczątek i 5 naklejki
  • na medal złoty: 10 różnych pieczątek i 7  naklejek
 5. Medale i dyplomy można odebrać w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie (w godzinach otwarcia).
 6. Gdy odbierzesz medal np. w stopniu brązowym, możesz dalej zbierać pieczątki do tego samego paszportu, aby otrzymać wyższy stopień.
 7. Paszport ważny jest bezterminowo. Pamiętaj, aby zabrać go następnym razem, gdy będziesz nas odwiedzać! … w ostateczności dostaniesz nowy paszport 🙂
 8. Uwaga: zabawa promuje region Krainy Wygasłych Wulkanów, dlatego pieczątki z innych regionów (np. Karkonosze) nie będą się liczyć jako punkty do nagród.
warsztaty geologiczne

Masz pytania?
Chcesz wiedzieć więcej?

Jeżeli czegoś nie rozumiesz lub chcesz wiedzieć więcej, albo po prostu masz pytania odnośnie szczegółów zabawy Paszport Odkrywcy, to odwiedź nas lub zadzwoń do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej. Pytaj także w miejscach, w których możesz odebrać Paszport Odkrywcy. Pracownicy chętnie pomogą i wytłumaczą szczegóły.

Menu
Skip to content