Zostań dyplomowanym Odkrywcą Krainy Wygasłych Wulkanów!

Jak? To bardzo proste!

1. Odbierz swój paszport

Dzieci dostaną go za darmo w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej, w pensjonatach i restauracjach na terenie Krainy Wygasłych Wulkanów, a także biorąc udział w warsztatach.

paszport odkrywcy

2. Zdobywaj pieczątki

Pieczątki wewnątrz paszportu wbijamy za udział w warsztatach, a także za pobyty w pensjonatach czy jedzenie w lokalnych restauracjach.

Najbliższe warsztaty,
na których możesz zdobyć pieczątkę

Miejsca, gdzie możesz dostać pieczątkę

3. Zdobywaj naklejki

Naklejki otrzymasz za zwiedzanie ciekawych miejsc w Geoparku – dawnych wulkanów i innych geopunktów, a także zabytków historii. Tam, gdzie na miejscu nie da się otrzymać naklejki (np. na szczycie góry) zróbcie pamiątkowe zdjęcie. W Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej otrzymacie naklejkę za te miejsca.

Odwiedź te miejsca, aby dostać naklejki!

Dawne wulkany

Polecane geopunkty

Historia i zabytki

4. Należy Ci się medal!

Na zdobywców odpowiedniej liczby pieczątek i naklejek czekają nagrody – dyplom Odkrywcy Krainy Wygasłych Wulkanów oraz medale wykonane przez lokalnych artystów: brązowe (drewniane), srebrne i złote (ceramiczne). Dyplom i medal otrzymasz w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej.

Zasady zabawy (regulamin)

 1. Książeczkę – Paszport Odkrywcy – bezpłatnie odbierzesz w dowolnym miejscu biorącym udział w zabawie. Zabawa przeznaczona jest dla dzieci 🙂
 2. Do paszportu wbijane są pieczątki za udział w warsztatach. Pieczątkę możesz też otrzymać w pensjonatach oraz restauracjach.
 3. Naklejki można otrzymać za zdobycie dawnych wulkanów, innych geopunktów, a także zabytków historiiJeżeli w danym miejscu nie ma nikogo, kto może od razu dać Ci naklejkę (np. na szczycie góry), nie przejmuj się! Zrób pamiątkowe zdjęcie, a potem pochwal się nim w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej, a uzupełnimy brakujące naklejki.
 4. Za określoną liczbę naklejek i pieczątek otrzymasz dyplom Odkrywcy Krainy Wygasłych Wulkanów oraz pamiątkowy medal wykonany przez lokalnych rzemieślników (w drewnie lub ceramice). Kryteria to:
  • na medal brązowy: 5 różnych pieczątek i 3 naklejki
  • na medal srebrny: 7 różnych pieczątek i 5 naklejki
  • na medal złoty: 10 różnych pieczątek i 7  naklejek
 5. Medale i dyplomy można odebrać w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie.
 6. Gdy odbierzesz medal np. w stopniu brązowym, możesz dalej zbierać pieczątki do tego samego paszportu, aby otrzymać wyższy stopień.
 7. Paszport ważny jest bezterminowo. Pamiętaj, aby zabrać go następnym razem, gdy będziesz nas odwiedzać!
 8. Uwaga: zabawa promuje region Krainy Wygasłych Wulkanów, dlatego pieczątki z innych regionów (np. Karkonosze) nie będą się liczyć jako punkty do nagród.

Projekt grantowy pn. „Paszport Odkrywcy Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z EFRROW, działanie  M19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020,  poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”

Menu
Skip to content