Geobusem na Świerzawskie Święto Krainy Wygasłych Wulkanów

Geobus wraca! Zawiezie Was 2 lipca do Świerzawy, gdzie czeka wiele atrakcji Świerzawskiego Święta Krainy Wygasłych Wulkanów.
Przejazd geobusem, jak i atrakcje przygotowane przy Kościele Św. Jana i Katarzyny w Świerzawie są bezpłatne!

Co to jest Geobus?

Po raz pierwszy Geobus ruszył w trasę po naszym Geoparku podczas majówki – można było wtedy odwiedzić Zamek Grodziec, winnice: Kindler i Agat, Sudecką Zagrodę Edukacyjną, Skansen w Leszczynie czy Kościół św. Jana i Katarzyny w Świerzawie. Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, wielu z nich proponowało ponowną organizację bezpłatnego transportu publicznego pomiędzy atrakcjami turystycznymi regionu.

2 lipca Geobus ponownie wyruszy ze Złotoryi, aby zawieźć wszystkich chętnych do Świerzawy, gdzie odbywa się Świerzawskie Święto Krainy Wygasłych Wulkanów. Będzie się również zatrzymywał na przystankach autobusowych po drodze.

Bezpłatny autobus pomoże dostać się na miejsce osobom niezmotoryzowanym lub tym, które wolą zostawić samochód w domu (co z resztą serdecznie polecamy, gdyż na pewno będzie problem z zaparkowaniem auta blisko wydarzenia!).

Rozkład jazdy Geobusa – 2 lipca 2022 r.

Ściągnij rozkład (pdf)

Ściągnij rozkład (pdf)

Co czeka Was tego dnia w Świerzawie?

  • od 13:00 – wykład przewodnika sudeckiego Piotra Norko o Krainie Wygasłych Wulkanów
  • od 14:00 – darmowe warsztaty dla dzieci – na stoiskach lokalnych artystów będzie można spróbować swoich sił w różnych rodzajach rzemiosła. Zaprezentują się również produkty lokalne Krainy Wygasłych Wulkanów i przedstawiciele branży turystycznej. W Kościele Św. Jana i Katarzyny dostępne bedzie bezpłatnie zwiedzanie z przewodnikiem, a także pokazy multimedialne z wykorzystaniem googli VR.
  • od 14:00 – występy oraz stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Świerzawa, które tak jak w zeszłym roku staną do konkursu kulinarnego. Oceniać je będzie m.in. sam Karol Okrasa! Warto zaznaczyć, że potraw przygotowanych przez nasze Panie każdy będzie mógł bezpłatnie spróbować i sprawdzić, czy zgadza się z opinią komisji! Kulinarne zmagania zakończy pokaz gotowania Karola Okrasy.
  • od 20:30 – wystąpi znany z programu Mam Talent! (i nie tylko) wspaniały akordeonista Marcin Wyrostek z zespołem Corazon Ethno Project.

Szczegóły na plakacie:

Organizatorem Świerzawskiego Święta Krainy Wygasłych Wulkanów
jest Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Świerzawie.

Organizatorem Geobusa – bezpłatnego transportu publicznego w dniu 2 lipca 2022
jest Gmina Świerzawa oraz Miasto Złotoryja.

warsztaty w Krainie Wygasłych Wulkanów
Poprzedni wpis
Działaj Lokalnie 2022 – wyniki konkursu
Następny wpis
Konkurs – „Jaki To GEOPARK?”
Skip to content