Identyfikacja wizualna Geoparku: relacja z warsztatów z mieszkańcami

W dniach 11-12 kwietnia w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej odbyły się warsztaty aktywizujące, których nadrzędnym celem było poznanie wartości i najważniejszych elementów, z którymi mieszkańcy identyfikują region Geoparku Krainy Wygasłych Wulkanów. Udział w nich wzięli przedstawiciele aktywnych społeczności, samorządów, biznesu turystycznego, a poprowadzone zostały przez specjalistów z agencji kreatywnej Dinksy z Cieszyna.

Przez dwa dni intensywnej, wspólnej pracy przekazaliśmy grafikom wiele informacji, dzięki którym przygotują oni identyfikację wizualną Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów. Sami też zwrócili nam uwagę na wiele elementów, które na co dzień pomijamy – wyróżników regionu, z którymi się identyfikujemy i z których możemy być dumni. Okazuje się, że jest u nas cicho, w nocy ciemno (można podziwiać gwiazdy), jest mnóstwo zieleni i bardzo mało zaśmiecających krajobraz reklam czy inwestycji. Że promujemy się naszym rzeczywistym dziedzictwem i talentami mieszkających tu ludzi. I że to dobra droga!

Dla wszystkich wielkie “TAK TRZYMAĆ!” zaś za projektantów trzymamy kciuki, aby wytworzyli dla nas piękne elementy graficzne.

Poniżej relacja fotograficzna ze spotkania autorstwa Damiana Sadowskiego ze Stowarzyszenia Kaczawskiego.

warsztaty w Krainie Wygasłych Wulkanów
Poprzedni wpis
Przedyskutowaliśmy listę Geopunktów
Następny wpis
Wizyta studyjna do Geoparku UNESCO Łuk Mużakowa
Skip to content