Popularyzacja walorów geologicznych Euroregionu Nysa, warsztaty polsko-czeskie

W czwartek 3 marca w Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie gościliśmy przedstawicieli Geoparku zza południowej granicy – Bohemian Paradise Geopark UNESCO – oraz przedstawicieli Město Turnov.
Poznaliśmy krętą ścieżkę, którą pokonać musiał czeski Geopark, by dorobić się własnego wpisu na prestiżową listę UNESCO, opowiedzieliśmy też o swoich dążeniach, a przy tym – co najważniejsze – wymieniliśmy wiele cennych doświadczeń. Współpraca się zacieśnia! ?
W naszym Geoparku staramy się z całych sił, by przyciągnąć więcej turystów, z kolei nasi czescy przyjaciele są rokrocznie najeżdżani przez takie tłumy, że sporą ich częścią bardzo chętnie by się podzielili. ?‍♀️
Chcecie zobaczyć fotorelację ze wspólnego zwiedzania Zagrody, które było zwieńczeniem konferencji? Wejdźcie na profil Sudecka Zagroda Edukacyjna! ?
To oczywiście nie był koniec, gdyż po zwiedzaniu Zagrody, na naszych gości czekali już Miasto i Gmina Świerzawa oraz Miasto Złotoryja. ?
Stowarzyszenie “Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” wszystkim przybyłym na konferencję dziękuje za odwiedziny – mamy nadzieję, że wynieśliście ze spotkania jak najwięcej!
Spotkanie odbyło się w ramach polsko-czeskiego projektu pt. „Popularyzacja zjawisk geologicznych Euroregionu Nysa”,
projekt nr CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_012/0002760, dofinansowany ze środków Funduszu Małych Projektów Euroregiony Nysa w ramach FM Nisa-Nysa INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020″.
warsztaty w Krainie Wygasłych Wulkanów
Poprzedni wpis
Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego
Następny wpis
Geobusem po Krainie Wygasłych Wulkanów!
Skip to content