Inauguracja punktu informacji turystycznej i biblioteki regionalnej

Mamy ogromną przyjemność pochwalić się zmianami, jakie zachodzą w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie. Dzięki nim obiekt pełni już nie tylko funkcje edukacyjne i konferencyjne, ale poszerzyliśmy też naszą przestrzeń o punkt informacyjny, miejsce spotkań, realizacji wystaw, a także bibliotekę regionalną z pokojem cichej pracy. Dzięki tym zmianom obiekt może jeszcze lepiej służyć mieszkańcom i naszym partnerom.

 

W pierwszej połowie 2019 roku zrealizowaliśmy prace wykończeniowe na poddaszu budynku dawnej stodoły. Prace polegały na adaptacji górnej kondygnacji na pomieszczenia punktu informacji turystycznej oraz biblioteki regionalnej i miejsca spotkań mieszkańców wraz z niezbędnym zapleczem socjalnym i sanitarnym. Wykonawcą całości inwestycji było Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe JANEX z Kamiennej Góry. 

Poniżej galeria przedstawiająca kolejne postępy prac. Pomieszczenia oficjalnie zaprezentowano podczas Święta Geoparku, poza biblioteką można było obejrzeć również wystawę poświęconą Geopunktom Krainy Wygasłych Wulkanów. Filmowa relacja z wydarzenia znajduje się poniżej:

 

 

 

 

 

 

 

 

Operacja pn. „Punkt informacji turystycznej i promocji oferty kulturalnej regionu wraz z biblioteką regionalną w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie” realizowana przez Stowarzyszenie Kaczawskie, mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej regionu Krainy Wygasłych Wulkanów, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2  „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  na lata 2014-2020. Operacja realizowana w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2016-2023, wdrażanej przez Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie”.

warsztaty w Krainie Wygasłych Wulkanów
Poprzedni wpis
Mamy nową identyfikację wizualną!
Następny wpis
XV Konferencja Europejskiej Sieci Geoparków
Menu
Skip to content