Strona główna Ogród Doświadczeń Pszczelich – Apikraina
Rodzinne warsztaty pszczelarskie

Ogród Doświadczeń Pszczelich – Apikraina

Pszczoła – Pan czy Pani?

W Ogrodzie Doświadczeń to nie tylko pszczoła miodna jest bohaterką, ale również inne owady zapylające. Jednak, to dzięki naszej pszczole Kraince mamy płynne złoto. Podczas warsztatów degustujemy, oceniamy barwę, smak i zapach naszego górskiego miodu.

W ulu ekspozycyjnym każdy w bezpieczny sposób – w pełnym kombinezonie pszczelarskim, może przyjrzeć się ciężkiej pracy, jaką w każdej sekundzie wykonują te pracowite owady. Uczestnicy warsztatów korzystają również z uloterapii w specjalnie do tego przygotowanych ulodomkach, gdzie razem z pszczołami w podwójnie osiatkowanych ulach – bezpiecznych dla człowieka, można korzystać z powietrza wolnego od bakterii.

W rodzinnej miodowni każdy może włączyć miodarkę i zrozumieć czym jest odsklepianie, jak wygląda widelec pszczelarski czy zobaczyć podkurzacz, który ma ponad 100 lat:) Nasza zagroda edukacyjna pracuje cały rok, a niektóre prace, jak zbijanie ramek wymagają uwagi i skupienia, czego doświadczycie również na naszych warsztatach. Przestrzeń Apikrainy to również pszczelarski plac zabaw dla najmłodszych.

Co jeszcze warto wiedzieć?

  • Podczas zwiedzania górskiej pasieki BeeKapella uczestnikom zapewniamy stroje pszczelarskie oraz rękawice, wymagane jest pełne obuwie,

  • dzieciom powinien towarzyszyć chociaż 1 opiekun,

  • konieczna jest rezerwacja, w przeciwnym razie, może nie być wolnych miejsc lub nie będziemy mogli poinformować Was o odwołaniu zajęć z powodu niekorzystnej pogody

  • podczas warsztatów wszyscy uczestnicy mają możliwość skorzystania z seansu w domkach do apiterapii. Po warsztatach można umówić termin dłuższych wejść do ulodomku.

 

Data

02-05-2023

Czas

16:00 - 18:30

Cena

50 zł/os.   190 zł/ bilet rodzinny

Więcej informacji

WYZNACZ TRASĘ

Etykiety

Dostaniesz pieczątkę!

Lokalizacja

Apikraina - Ogród Doświadczeń Pszczelich
Podgórki 1b, 59-540 Podgórki
Strona WWW
https://www.apikraina.pl/
Apikraina - Ogród Doświadczeń Pszczelich

Zarezerwuj

Apikraina - Ogród Doświadczeń Pszczelich
Telefon
+48696095479
Email
[email protected]
Strona WWW
apikraina.pl
WYZNACZ TRASĘ

Kolejne wydarzenia

X
Skip to content