Kreatywnie

Dzikie smaki – warsztaty gotowania z roślin i ziół pospolitych

Cena 30zł/osoba, 110zł/rodzina
 • osoba Marta i Maciek Zawierucha
 • adres Zielony Wulkan
  Rzeszówek 33
  59-540 Świerzawa

Warsztaty składają się z:

 • spaceru edukacyjnego połączonego z rozpoznawaniem roślin
 • zbioru roślin będących składnikami potraw
 • przygotowania potraw
 • wspólnej degustacji
 • warsztaty przeplatane są ciekawostkami o roślinach, ich właściwościach, smakach, zastosowaniach kulinarnych,

 

Cennik:

bilet rodzinny 110zł
dla grup od 10 osób 30zł/os.

dzieci do 3 lat gratis
Warsztaty indywidualne: 350 zł

Czas trwania warsztatów:  2-3h

 

Zielony Wulkan

Atmosfera miejsca, zaangażowanie w prowadzone warsztaty, szkolenia i prelekcje pozwalają naszym uczestnikom na rozwijanie twórczej pasji, zdobycie wiedzy i umiejętności oraz otwarcie na nowe doznania. Ograniczenia i obawy zostawiamy przed bramą. Na naszych warsztatach gnieciemy, rozcieramy, dotykamy, wąchamy, oglądamy, smakujemy, mieszamy, wybieramy, ważymy, odmierzamy, obserwujemy, słuchamy, biegamy, skaczemy  a poprzez to się  uczymy. Dzięki wykorzystaniu interaktywnych metod pracy,  nauczaniu multisensorycznemu polegającemu na wykorzystaniu wszystkich zmysłów nasze zajęcia pozwalają uwolnić chęć i radość uczenia się. Nasze warsztaty  prowadzimy stacjonarnie i wyjazdowo dla każdej grupy wiekowej. Zaufało nam już wiele firm prywatnych i instytucji publicznych. Stale współpracujemy ze szkołami, biurami podróży, agroturystykami, pensjonatami, ośrodkami kultury i muzeami naszego regionu, dopasowując ofertę do potrzeb indywidualnych uczestników i instytucji. Nasze gospodarstwo, w którym  dorośli i dzieci znajdą możliwość kreatywnej zabawy lub chwilę wytchnienia urzeka spokojem, ciszą, zapachem ziół i mnogością barw a nasza łąka, zadrzewienia śródpolne, miedze i przydomowy ogród, laboratorium edukacyjne są najlepszym „uczycielem” ponieważ one nie nauczają a uczą .

Działalność edukacyjną dla dzieci, młodzieży i dorosłych prowadzimy od ponad 15 lat. W ostatnich pięciu latach z naszych warsztatów skorzystało ponad 9000 osób.  W swoich działaniach nawiązujemy  do tradycji rodzinnych i regionalnych, posiadamy również odpowiednie wykształcenie.  Nasze babcie uprawiały i zbierały zioła, w swoich zasobach posiadamy, wykorzystywane przez nie dawne sprzęty zielarskie.  Cały czas  rozwijamy swoją pasję do roślin leczniczych, zielarstwa, medycyny ludowej i historii regionu uczestnicząc w kursach, szkoleniach i festiwalach. Nasza oferta łączy się  z tradycją rękodzielniczą regionu w ramach Kreatywnych Warsztatów Rodzinnych w Krainie Wygasłych Wulkanów  będących niesamowitą formą edukacji oraz ideą Geoparku Krainy Wygasłych Wulkanów  ze względu na innowacyjną ofertę edukacyjną pn. geokosmetyki czyli kosmetyki tworzone na bazie skał i minerałów.

Zielony Wulkan to niesamowite miejsce w sercu Rzeszówka.   Malowniczej miejscowości o zachowanej tradycyjnej wiejskiej zabudowie i sielskich widokach, nieopodal Parku Krajobrazowego Chełmy  w Krainie Wygasłych Wulkanów na Pogórzu Kaczawskim.

Napisz Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>