Sport

Wędkarstwo

Do dyspozycji miłośników wędkarstwa są dwa zbiorniki wodne. Pierwszy z nich, w Słupie (gm Męcinka) jest systematycznie zarybiany. Występuje tu między innymi amur biały, boleń, karaś, karp, leszcz, lin, okoń, płoć, pstrąg, sandacz, szczupak, ukleja oraz wiele innych gatunków ryb słodkowodnych. Wody są pod zarządem PZW o/Legnica i tam też można uzyskać zezwolenie na łowienie w akwenie. Powierzchnia zbiornika to około 490 ha, a składa się on z dwóch wyraźnie akcentowanych akwenów połączonych wąskim przewężeniem zwanym ?Gardzielą?. Górna cześć zbiornika, czyli rejon tak zwanej cofki, jest środowiskiem, które silnie zmienia się w ciągu roku w zależności od poziomu wahań spiętrzonej wody. Są tu rozległe środowiska wodno-błotne złożone ze stojącej wody, zalewowych łąk oraz trzcinowisk. Natomiast dolna część zbiornika, to grunty rolne sięgające jedynie do ?Gardzieli? oraz przylegające do zbiornika fragmenty lasów liściastych.

Drugi z w/w akwenów to Zbiornik wodny w Mściwojowie został idealnie wkomponowany w krajobraz i sprawia wrażenie naturalnego akwenu. Od 2004 roku jest udostępniony dla wędkarzy, jednak z wyraźnym zakazem połowów w nocy. Gospodarzem wody jest koło PZW „Wierzbiak”, gdzie można wykupić zezwolenie na wędkowanie. Łowienie można rozpocząć na godzinę przed wschodem słońca i zakończyć na godzinę po zachodzie. W wyznaczonych miejscach przy zbiorniku znajdują się wygodne miejsca na zasiadkę karpiową, bo właśnie ten gatunek jest dominujący na akwenie, a jego populacja największa. Na wędkę w Mściwojowie trafia również amur, karaś, pstrąg, leszcz, lin, okoń i szczupak.

Napisz Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>