11 Sierpień 2020 20:00 / 21:30

Organy Wielisławskie., Rzeczna 1, 59-540 Sędziszowa, Polska

Słyszeliście kiedyś nietoperza? Z doświadczenia mogę powiedzieć, że połowa z Was nawet „żadnego nie widziała”!*
Mam na imię Julia, a moim zadaniem jest:
– zarazić Was pasją do nocnej przyrody,
– oduczyć irracjonalnego strachu przed zwierzętami (niby!) wkręcającymi się wewłosy,
– rozśmieszyć,
– zdziwić,
– podać przyrodniczą wiedzę wformie nie tylko strawnej, ale i smacznej,
– wbić pieczątkę do paszportu odkrywcy (https://www.gorykaczawskie.pl/paszport-odkrywcy/).
Przychodząc na te warsztaty pozwolicie mi spróbować dokonaćtego wszystkiego a sobie zapewnicie wrażenia, które gwarantuje przyroda ozmierzchu.
Kilka szczegółów technicznych (i co robimy na warsztatach):
– rezerwujecie miejsce na warsztatach poprzez telefon (730663611) lub e-mail (akademiazaciekawienia@gmail.com)
– warsztaty nie odbędą się przy deszczowej pogodzie (nie zobaczylibyśmy żadnego nietoperza!) – jesteśmy więcw kontakcie gdyby prognozy były niepewne
– spotykamy się o wyznaczonej godzinie pod Organami Wielisławskimi w Sędziszowej**. Na miejsce można bezpośrednio dojechać samochodem.
– Powinniście być ubrani wygodnie (na sportowo) i odpowiednio ciepło (po zmierzchu robi się chłodno, nawet gdy dzieńbył upalny)! Jesteśmy cały czas w terenie, więc mamy dużo miejsca, aby utrzymać dystans. Nie chodzimy dużo.
– Do nietoperzy również zachowujemy bezpieczny dystans! Bezpieczny zarówno dla Was jak i dla nich. Obserwujemy je z odległości, nie łapiemy, nie dotykamy, nie wchodzimy do jaskiń/sztolni.
– Rozmawiamy, bawimy się, trochę się wygłupiamy (głównie ja…), aco najciekawsze, słuchamy echolokacji nietoperzy za pomocą detektorów ultradźwięków.


* oczywiście, że widzieliście już nietoperza, ale wielu z Was nie wiedziało, że to był nietoperz
**Organy to geopunkt z naszego Paszportu, więc od razu możecie dostać za niego wulkaniczną naklejkę. Tuż obok Organów Wielisławskich znajduje się piękny zabytkowy Młyn Wielisław, gdzie znajduje się pensjonat i restauracja. Zachęcam do ich odwiedzenia przed warsztatami (również mają pieczątkę do Paszportu Odkrywcy, ale przede wszystkim smaczną kuchnię!), jednak jeśli nie jesteście ich klientami- proszę nie używajcie ich parkingu – można dojechać bezpośrednio pod Organy.

Menu
Skip to content