Zaczyna się za 2 Days, 13 Godzin

8 Sierpień 2020 20:30 / 23:30

Zamek Wleń/Lenno

Zamek Lenno, Łupki, 59-610 Wleń

Nocny spacer do Zamku Wleń to wyjątkowa wędrówka po zboczach Góry Zamkowej oraz po najstarszym murowanym zamku na Śląsku. Przy blasku pochodni majestatyczne mury, pozostałości komnat i zakamarki warowni stają się jeszcze bardziej niezwykłe.
Konieczna rezerwacja: obowiązuje limit osób!
Spotkamy się na zabytkowym rynku XIII-wiecznego miasteczka Wleń, skąd przewodnik – odziany w strój nawiązujący do epoki – zabierze Was na spacer po najciekawszych zakamarkach miasta. Opowie m.in. co symbolizuje pomnik gołębiarki na rynku oraz przedstawi, gdzie swoje lęgowisko mają jedne z największych nietoperzy w Polsce.
Droga do zamku po części wieść będzie ciemnym lasem, dlatego warto zabrać ze sobą latarki. Wędrować będziemy także ścieżkami turystycznymi z początku XX wieku. Po drodze miniemy krzyże pojednania – pomniki średniowiecznego prawa karnego – oraz podzamkową kaplicę św. Jadwigi.
Na czas oprowadzania po zamku każdy dorosły uczestnik otrzyma pochodnię, z którą – słuchając opowieści przewodnika – będzie mógł zwiedzać zamek.
UWAGA UWAGA UWAGA UWAGA UWAGA
Gościem specjalnym będzie Teatr Ognia Irrbloss z Kamiennej Góry. Doświadczeni tancerze z 15-letnim stażem pokażą, że jeżeli jesteśmy ostrożni, szanujemy ogień, a przede wszystkim poświęcimy wiele godzin, dni, tygodni, a nawet lat w doskonaleniu swojego warsztatu tanecznego możemy zamienić ten żywioł w prawdziwe dzieło sztuki.
Na koniec wszyscy uczestnicy zostaną zaproszeni na ognisko z kiełbaskami 🙂 Jeden zestaw (kiełbacha, chleb i przyprawy) kosztować będzie 5 zł/szt
Cennik:
Bilet normalny: 30 zł
Bilet ulgowy: 20 zł
ulgi przysługują dzieciom od 4-15 roku życia
Miejsce zbiórki:
(dojazd we własnym zakresie) Rynek we Wleniu, pl. Bohaterów Nysy 7, 59-610 Wleń.
Co zabrać?
1. strój dopasowany do warunków zewnętrznych,
2. latarkę,
3. całą masę dobrego humoru 🙂
Plan:
20:30 Rozpoczęcie sprzedaży biletów na rynku we Wleniu
20:45 Wyruszamy z rynku we Wleniu w kierunku Zamku
21:45 Podziwianie iluminacji zamkowych
22:00 Zwiedzanie zamku w świetle pochodni
22:30 Taniec z ogniem – Irrbloss
23:00 Ognisko
23:30 Zakończenie
Partnerami wydarzenia są także:
Discover Silesia i Karkonosze obiektywnie
Menu
Skip to content