Sudecka Zagroda Edukacyjna

5.00 / 5
Cena: od 15zł /osoba
 • osoba Julia Jankowska
 • adres Dobków 66, 59-540 Świerzawa

Sudecka Zagroda Edukacyjna to miejsce, w którym wiedza i umiejętności przekazywane są w sposób interaktywny, dynamiczny, oparty na modelach, wizualizacjach cyfrowych i samodzielnie przeprowadzanych doświadczeniach. Gdzie indziej, niż w Krainie Wygasłych Wulkanów, dzieci i dorośli zobaczą strzelającą w niebo lawę, pojawiające się i ustępujące morza i potężne lodowce? Dlatego właśnie Sudecka Zagroda Edukacyjna powstała w Dobkowie. Otaczające Dobków wzgórza to pozostałości dawnych wulkanów i najlepsze miejsce, aby dowiedzieć się, w jaki sposób siły wnętrza Ziemi ukształtowały region Gór i Pogórza Kaczawskiego. Jest to jeden z najciekawszych pod względem geoturystycznym regionów w Polsce. Widoczne w terenie ślady trzech okresów aktywności wulkanicznej, zalewów morskich, pustyń i zlodowaceń doskonale opowiadają dzieje Ziemi.

Sudecka Zagroda Edukacyjna to również element Eko­muzeum Rzemiosła w Dobkowie czyli muzeum bez murów, eksponatów, ani sztywnych godzin otwarcia. Spacerując oznakowanymi ścieżkami Dobkowa można wziąć udział w warsztatach rzemieślniczych ? z bryłki gliny stworzyć ceramiczne dzieło, z bibuły barwne kwiaty oraz odwiedzić pasiekę i posmakować lokalnych specjałów. Sudecka Zagroda Edukacyjna wraz z Ekomuzeum Rzemiosła tworzy wyjątkową atrakcję na turystycznej i edukacyjnej mapie Dolnego Śląska.

 

Zwiedzanie z przewodnikiem:

każda sobota i niedziela w godz. 12.00 – 13.30

15zł/osoba (od 4 roku życia)
50zł/bilet rodzinny

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
- 10:00 - 17:00 10:00 - 17:00 10:00 - 17:00 10:00 - 17:00 o 12.00 zwiedzanie z przewodnikiem (płatne) o 12.00 zwiedzanie z przewodnikiem (płatne)
 • Kriss

  Reply
  Ocena: 5 / 5

  Co się pobodało

  Co się nie podobało

Napisz swoją opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *